Strona główna » HURTOWNIE INTERNETOWE

Category: HURTOWNIE INTERNETOWE

Którą hurtownię internetową wybrać?

Katalog hurtowni zapewniają dostęp do dużej liczby dostawców na całym świecie. Przy tak wielu dostępnych dostawcach może być trudno zdecydować, który dostawca jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze dostawcy hurtowego.

Przeprowadź własne badania

Podczas gdy większość katalogów dostawców hurtowych sprawdza ich dostawców, będziesz chciał przeprowadzić własne badania. Upewnij się, że dostawca, z którym chcesz współpracować, jest renomowany i niezawodny.

Wyszukaj recenzje dostawcy online i zobacz, co mówią o nim inni sprzedawcy. Wpisz „[nazwa dostawcy] + oszustwo” w Google, aby sprawdzić, czy są jakieś negatywne raporty dotyczące konkretnego dostawcy.

Zadaj mnóstwo pytań

Szukając dostawcy, będziesz chciał dowiedzieć się jak najwięcej o nim, jego produktach i sposobie, w jaki prowadzi działalność.

Zapytaj o warunki wysyłki i płatności, koszty wysyłki i czas dostawy, a także wszelkie inne informacje, których możesz potrzebować.

Nadaj priorytet niezawodnej wysyłce

Bez względu na to, jak dobre mogą być produkty lub ceny dostawcy, nie będzie to miało znaczenia, jeśli nie będą mogli dostarczyć produktów na czas. Opóźnione dostawy mogą spowodować utratę sprzedaży, zwiększoną liczbę wniosków o zwrot pieniędzy i złe recenzje klientów dotyczące Twojej firmy.

Aby tego uniknąć, poszukaj dostawcy, który korzysta z niezawodnych metod wysyłki i oferuje śledzenie produktów oraz automatyczne powiadomienia o wysyłce.

Poszukaj dostawców z doskonałą obsługą klienta

Jeśli napotkasz problem z zamówieniem lub odebraniem przesyłki, będziesz chciał, aby ktoś z firmy dostawcy pomógł Ci tak szybko, jak to możliwe. Dlatego ważne jest, aby wybrać dostawcę, który ma doskonałą obsługę klienta.

Oceniając dostawcę, sprawdź, jak łatwo jest dotrzeć do jego zespołu obsługi klienta. Czy oferują wsparcie 24/7? Czy są dostępne na wielu kanałach, w tym przez e-mail, telefon i czat na żywo?

Upewnij się, że nowy dostawca będzie do Twojej dyspozycji, kiedy tylko będziesz go potrzebować.

Wybieraj wyspecjalizowanych dostawców zamiast ogólnych

Chcesz, aby Twój dostawca znał się na sprzedawanych przez siebie produktach. Jeśli nie mają rozległej wiedzy na temat swoich linii produktów, nie będą mieli najlepszego pojęcia o jakości swoich produktów.

Jeśli dostawca sprzedaje dziesiątki tysięcy produktów w dziesiątkach różnych kategorii, niemożliwe jest, aby znał się na wszystkich rodzajach produktów, które sprzedaje. Z drugiej strony dostawca, który specjalizuje się w sprzedaży określonego rodzaju produktu, często ma rozległą wiedzę na temat swoich produktów.

Zawsze staraj się negocjować

Cena, MOQ i warunki wysyłki nie są ustalone w kamieniu. Większość dostawców ma pewne pole manewru, aby pomieścić poważnych kupców, którzy mogą stać się długoterminowymi klientami.

Odśwież swoje umiejętności negocjacyjne przed skontaktowaniem się z dostawcą, a następnie spróbuj wynegocjować lepsze warunki zamówienia. W najgorszym przypadku dostaniesz takie same warunki jak wszyscy inni. W najlepszym przypadku otrzymasz znacznie lepszą ofertę, oszczędzając pieniądze i pozwalając uzyskać lepszy zwrot z inwestycji.